Lekcje gry na skrzypcach | DANUTA BRANDYS

Referencje

Pierwszą styczność ze skrzypcami miałam jeszcze w przedszkolu – jedna z koleżanek niosła intrygujący futerał z tajemniczym instrumentem wewnątrz. To w tamtym momencie zakiełkowała we mnie myśl o graniu na skrzypcach, ale potrzebowała długich lat, żeby wyrosnąć na poważne zamiary. Dopiero mając 29 lat (i skrzypce od dwóch lat cierpliwie czekające w szafie), zdecydowałam się w końcu spełnić swoje marzenie i nauczyć się grać na tym pięknym instrumencie. Zależało mi na znalezieniu nauczyciela – pasjonata, cierpliwego, zarażającego swoją miłością do skrzypiec i dzielącego się wiedzą. I nie mogłabym wymarzyć sobie lepszego nauczyciela niż Pani Danuta! Każda lekcja to nowa przygoda, naszpikowana dużą ilością wiedzy i praktyki, ale też powtarzania już poznanych elementów czy utworów. Pani Danuta jest niesamowicie cierpliwą i ciepłą osobą, zawsze zachęca do pracy, bardzo często gramy utwory na dwie pary skrzypiec. Kiedy spod mojego smyczka wydobywa się prawdziwy koszmarek Pani Danusia ze śmiechem tłumaczy, że to po prostu etiuda jest źle napisana ;) Z każdej lekcji wychodzę naładowana dobrymi emocjami, nucąc kolejną, nową melodię. No i nie można zapomnieć o Tosi i Lilce, które rozluźniają na sobie tylko znane, kocie sposoby. Dlatego gorąco polecam lekcje z Panią Danutą każdemu, kto zastanawia się nad rozpoczęciem nauki gry na skrzypcach. :)

Karolina

 
 

Gra na skrzypcach zawsze mi imponowała. Był to instrument romantyczny i doniosły. Jednak ciągle coś stawało naprzeciw i marzenie o grze na skrzypcach zaległo gdzieś w szufladzie na kilka lat. Powróciło dopiero po poznaniu Lindsey Stirling. Przedstawiła ją w nowej odsłonie. Skrzypce okazały się nie tylko wyróżnieniem i nieosiągalnym dla mnie ideałem Paganiniego czy Vivaldiego, ale możliwością wyrażenia siebie, swoich emocji. Został jeszcze jeden dylemat, nauczyciel. Na szczęście spotkałem panią Danutę. Pokazała, że skrzypce to nie czarna magia. Jest cierpliwa, motywuje do pracy i krok po kroku odsłania muzyczny świat. Moje zniecierpliwienie i zniechęcenie pomyłkami konfrontuje swoim doświadczeniem. Zawsze potrafi przerobić je w coś budującego oraz pozytywnego.
Zajęcia u niej to zakwasy następnego dnia, ale i czysta satysfakcja ze zdobytych umiejętności :)
Polecam!

Dominik

 
 

U Pani Danuty uczę się od 9 miesięcy, od pierwszej lekcji wiedziałam że gra na skrzypcach będzie moją pasją. Wykłady i ćwiczenia u Pani Danuty ciągle podsycają ten zapał, po każdej lekcji jestem spragniona gry na tym pięknym instrumencie. Zajęcia są pełne uśmiechu i wyrozumiałości a poprzez odpowiednie skierowanie mojej uwagi na instrument mijają w oka mgnieniu. Pełen profesjonalizm i podejście do ucznia sprawiają iż każda lekcja jest niepowtarzalnym przeżyciem i ucztą muzyczną.

Ala, lat 8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Learning the violin is challenging but it’s also one of the best things you can learn. You can learn about the great music masters, Mozart and Beethoven to name but two, make beautiful music of your own and you can also have fun. If you need any further persuasion, Danuta is definitely on top of her game when it comes to music. She makes the lessons interesting and fun. You always feel as if you have learned something new from her. Whether you’re interested in classical music, jazz or even rock, she makes the lessons work for you. I love them!

Sarah

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Każda lekcja u pani Brandys to niesamowita przygoda muzyczna. Kocham muzykę i grę na skrzypcach, a dzięki mojej Pani robię to coraz lepiej. I koty są świetne, też!

  Martyna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kjære Danuta, Tusen takk for fantastisk hjelp til å lære meg de vanskelige delene i stykkene jeg skulle spille på den store forestillingen i november. Din rolige og gode instruksjon gjorde at jeg lærte like mye på denne ene uka som jeg normalt ville brukt over en måned på! Jeg er så glad for at vi fant deg i Krakow og gleder meg til neste gang!! Mine foreldre er også veldig glade. Se f eks hva mamma skrev til meg, og deg, på Facebook „Jeg er så stolt Du Kristine er helt fantastisk på fiolin og jeg blir så glad og glemmer alt annet når du spiller Tusen takk kjære datter And thank you Danuta Brandys for teaching Kristine. We miss you Here Kristine plays together with her teacher Tone. Tusen takk til deg også Tone” 

Kristine

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Z môjho detstva si pamätám,ako môj dedko hral na starých husliach. Stále keď počujem husle, vyvolá to vo mne krásny pocit plný spomienok. V mojich 28 rokoch som sa rozhodla, že to skúsim a že husle budú moje hobby. Bála som sa, ako okolie zareaguje. Pani Danuta je maximálne profesionálna a pomaly krok po kroku a za jej pomoci spoznávam noty a už aj niektoré piesne sú mi známe. Po každej hodine odchádzam s úsmevom na tvári a rovnako tak sa i vraciam. Ďakujem za trpezlivosť.

Viktória, Slovakia

 
 
 
 
 
 

„….gdy uczeń jest gotowy pojawia się Mistrz…”.

Pasje zawsze nadawały mojemu życiu wyraźny kształt. Trudno jednak pogodzić je wszystkie.. Musiałam przejść długą drogę i utracić wiele, żeby powróciła uporczywa myśl o grze na skrzypcach. Tym razem pragnienie było tak wielkie, że Wszechświat musiał odpuścić.. ;-) Dostałam wspaniały instrument i znajomość z Panią Danutą Brandys, dzięki której moje marzenie może się powoli „materializować”. Cenię ogromnie zarówno mistrzowski profesjonalizm Pani Danuty jak i zaangażowanie oraz humor. Z niecierpliwością czekam na kolejną lekcję!

Katarzyna

 
 
 

 

 

Swoją przygodę zaczęłam bardzo niedawno, bo dopiero siedem miesięcy temu, w wieku 21 lat. Ale dzięki Pani Danucie Brandys uwierzyłam w to, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Pani Danuta pomaga mi rozwijać moją fascynację tym pięknym instrumentem. Dziękuję przede wszystkim za pełen profesjonalizm i wspaniałe, ciepłe podejście do każdego ucznia.

Iza 
 
 
 

 

 
 


Mam 29 lat i uczę się gry na skrzypcach od roku. Uważałam, że w tym wieku to istne szaleństwo. Pani Danuta pokazała mi, że wszystko jest możliwe niezależnie od wieku, wystarczy tylko ćwiczyć, ćwiczyć i chcieć:) Zajęcia z Panią Danutą nie są zwykłymi lekcjami nauki, to również czas fantastycznej zabawy i ukojenia wszelkich nerwów i stresów z całego tygodnia. Minął rok a ja z osoby nie znającej się na nutach i takiej która w życiu nie trzymała skrzypiec w rękach w minione Święta potrafiłam zagrać m.in. wszystkie kolędy:) To wszystko dzięki Pani Danucie, jej zaangażowaniu i wiary w ludzkie możliwości.

Dorota

 
 
 

 
 
 
 

 
 

Pierwszą w życiu lekcję skrzypiec zafundowałam sobie pół roku temu jako prezent urodzinowy i jestem bardzo szczęśliwa że znalazłam na internecie ofertę nauczania pani Danuty. Jest to osoba niezwykle cierpliwa i motywująca do nauki. W krótkim czasie moja chęć wypróbowania gry na skrzypcach zamieniła się w pasję, w ogromnej części dzięki zapałowi i zdolnościom pedagogicznym pani Danuty. Grając na skrzypcach odkryłam miłość do muzyki jakiej jeszcze nie doświadczyłam, mimo że jako dziecko uczyłam się gry na innych instrumentach. Według mnie każda melodia wykonywana na skrzypcach jest piękniejsza, dlatego nauka gry na skrzypcach to spełnienie marzeń.

Lena

 
 
 
 
 
 
 
 

Już od dziecka chciałem zacząć swoją przygodę ze skrzypcami, lecz zawsze coś odkładało te plany. W tym roku natknąłem się na ogłoszenie Pani Danuty i postanowiłem w końcu spróbować i z czystym sumieniem mogę przyznać, że tego nie żałuję. Pani Danuta jest niezwykle ciepłą i cierpliwą osobą, która błyskawicznie wyłapuje i poprawia popełniane błędy techniczne. Na lekcjach u Pani Danuty człowiek chłonie wiedzę z przyjemnością i nawet sam nie wie kiedy mija godzina gry, a na efekty nie trzeba długo czekać. Gorąco polecam Panią Danutę każdemu kto chce zacząć swoją przygodę ze skrzypcami.

  Marcin
 
 

Po 10 latach przerwy w graniu na skrzypcach zapragnęłam znów zacząć grać. Pomimo że pamiętałam jeszcze podstawy, nie byłam do końca pewna czy gram poprawnie. Potrzebowałam osoby która wprowadziłaby mnie powtórnie i monitorowała moja technikę i sposób grania. I tak trafiłam do Pani Danuty, która podzieliła się swoja wiedza i dala wskazówki co i jak trzeba jeszcze poprawić w grze aby i mi i mojemu otoczeniu podobało się co wychodzi spod smyczka.

Na lekcjach panuje zawsze przemiła atmosfera i po każdej lekcji wychodzę z pozytywna energia i chęcią do grania. Zajęcia u Pani Danuty są bardzo dobrym motywatorem do gry.  Pani Danuta jest również otwarta na nagrywanie otworów podczas lekcji, dzięki czemu można odsłuchać i znaleźć momenty które trzeba jeszcze dopracować; bąć jeśli wszystko dobrze wyszło, porostu słuchać jak pięknie można grac w duetach.

Chciałabym przy tej okazji serdecznie podziękować za wszystkie duety które razem gramy. Jest to czysta przyjemność przychodzić na lekcje i grac razem z Panią. Gorąco polecam.

Martyna

 

Bruno, lat 5, uczy się od września i gra już Star Wars.

 
 
 
 
 
 
 

Na skrzypcach chciałam grać odkąd pamiętam. Kiedy wreszcie rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej, byłam pełną optymizmu ośmiolatką. Niestety szybko zrezygnowałam, ponieważ przekonałam sie jak ważny jest dobry nauczyciel z odpowiednim nastawieniem. Po 13 latach postanowiłam spróbować jeszcze raz i tym razem trafiłam idealnie. Dzięki Pani Danucie na cotygodniową lekcję skrzypiec czekam z niecierpliwością i nauka gry jest dla mnie przyjemną formą spędzania czasu.

Anna

 
 
 
 
 
 

Od zawsze marzyłam o grze na skrzypcach. Kiedy dostałam swoje pierwsze skrzypce byłam przeszczęśliwa. Niestety zabrakło mi motywacji do nauki i szybko zapomniałam o nich. Dopiero niedawno na studiach skrzypce przypomniały mi o swoim istnieniu a ja znowu zapragnęłam nauczyć się na nich grać. Szukając lekcji w Krakowie, trafiłam na stronę Pani Danuty i od razu umówiłam się na pierwszą lekcję. Nie żałuję swojej decyzji i wyboru. Uczę się grać od dwóch miesięcy, powolutku i w miłej atmosferze poznaję tajniki gry na skrzypcach. Jestem zachwycona tym, jakie piękne dźwięki może wydawać  ten niezwykły instrument, moje skrzypce wprost odżyły.

 
 
 
 
 
 

Miałam 8 lat, gdy zaczęłam grać na skrzypcach. Jestem absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia. Gdy skończyłam szkołę, skończyło się moje granie. Nie miałam nawet własnych skrzypiec. Na okres nauki skrzypce wypożyczałam ze szkoły. Z zazdrością patrzyłam na moje koleżanki z klasy, bawiące się na trzepaku w ślepca, podczas gdy ja szłam ze skrzypcami na zajęcia do szkoły. Złościło mnie to okropnie. I to ćwiczenie! I te nieszczęsne skrzypce, na które wszyscy gapili się na ulicy :) Tylko mój wrodzony upór spowodował, że skończyłam tę szkołę :) Mama widząc jednak mój ” zapał” nawet nie zapytała czy pójdę na II stopień :) I tak na dłuuuuuuugie lata moja przygoda ze skrzypcami skończyła się. Aż pewnego pięknego dnia za kulisami na swój występ czekała dziewczyna ze skrzypcami. Nagle nabrałam nieodpartej ochoty, zeby ich dotknąć. I dotknęłam. Wtedy coś drgnęło. Z postanowieniem ” będę grać”, zaczęłam zbierać pieniążki na skrzypce. W tym roku idąc przypadkowo przez galerię handlową weszłam do sklepu muzycznego, a tam wystawione były skrzypce. I stalo się! Kupiłam! A potem zaczęły się poszukiwania osoby, która pomogłaby mi przypomnieć sobie, jak to się na nich gra. Kryterium poszukiwań – osoba ucząca również dorosłych i to jak najstarszych :) I znalazłam! I nie mogłam trafić lepiej!!! Pani Danuta jest cudownym pedagogiem! Potrafi swoją wiedzę i umiejętności przekazać z takim wdziękiem, szykiem humorem i cierpliwością, że naprawdę czekam na każdą kolejną lekcję. I ma w sobie to COŚ, co powoduje, że chce się do Niej przychodzić. I przychodzą: dzieci, młodzież, młodzi, trochę starsi i………ja :) Napisałam tak dużo o sobie, nie żeby się czymkowiek chwalić, ale żeby powiedzieć wszystkim, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. A Panią Danutę będę polecać każdemu, kto chciałby rozpocząć, lub jak ja, kontynuować swoją przygodę ze skrzypcami.

Lilla rozpoczęła lekcje gry na skrzypcach w wieku niespełna 5 lat. Spotkania z Pania Danuta Brandys sa dla niej prawdziwa przyjemnością, wyzwaniem i uczta dla bystrej główki. Pani Profesor zachęca do pracy spontanicznie prezentując na swoim instrumencie co mozna osiągnąć, a uwagi przekazuje czesto „na wesoło” odnosząc sie do literatury, muzyki, filmu… Jednym słowem rozwija dziecko na wielu płaszczyznach. Inspiruje i mobilizuje wydobywając z ucznia wszystko co najlepsze. Dziekujemy

 
 
 
 
 
 
 
 

Zapoznana jedynie z podstawami gry na skrzypcach, podjęłam samodzielną, trwającą kilka lat próbę nauki, jednak złe nawyki i coraz mniejsza pewność siebie zaczęły dominować. Dzięki lekcjom u Pani Danuty uwierzyłam, że mogę więcej, a motywacja do ćwiczeń nieporównywalnie wzrosła. Profesjonalizm Pani Danuty oraz jej ciepłe usposobienie dają efekt gwarantowanej satysfakcji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.
Dziękuję i jednocześnie serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwijać swój talent!

Kinga

 
 
 
 
 

Lekcje gry na skrzypcach z Panią Danutą to moje cotygodniowe źródło relaksu i przyjemności. Zaczynając naukę w wieku 19 lat, miałem przyjemność grać z wieloma innymi nauczycielkami przed Panią Danutą, jednak żadna z nich nie podchodziła tak profesjonalnie do lekcji. Materiały są zawsze gotowe, Pani Danuta zawsze uśmiechnięta, a ćwiczenia przynoszą efekty. Wesołej atmosfery dopełnia dwójka niesfornych kotów.

Serdecznie polecam!

Karol

 
 
 
 
 
 
 

Dźwięk skrzypiec towarzyszył mi od lat.
Zawsze fascynowała mnie umiejętność gry na instrumentach smyczkowych i byłam pełna podziwu dla osób, które potrafiły z nich wydobyć prawdziwą muzykę. Kilkakrotnie w swoim życiu przymierzałam się do nauki gry na skrzypcach ale w obliczu nauczycieli miałam poczucie słabości i nie byłam pewna swojego talentu. Życie jednak przyniosło mi kilka wielkich darów, jednym z nich był mój synek – Kacperek, który będąc jeszcze niemowlęciem zawsze błogo zasypiał przy dźwięku skrzypiec…
To było wyjątkowe.
Teraz ma prawie 3 latka i od pewnego czasu uczy się gry na skrzypcach w Konserwatorium Krakowskim im. Witolda Lutosławskiego.
Dobra passa nie przestała trwać, ponieważ uczy się od Pani Danusi Brandys, która w niewymowny sposób inspiruje Kacperka do nauki, dzięki czemu również i ja mogę się spełniać uczestnicząc razem z nim w tym procesie.
Wiem, że to tak naprawdę dopiero początek naszej długiej drogi ale już na tym etapie mogę powiedzieć – dziękuję za możliwość spełniania marzeń…

 

 

Skrzypce to moja pasja. Jednak gdy ukończyłam Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, w klasie prof. Patrycji Piekutowskiej, zdecydowałam, że pójdę inną drogą, zupełnie niezwiązaną z muzyką. Wkrótce jednak postanowiłam zapisać się na lekcje skrzypiec do Pani Danuty Brandys. Ta decyzja zaowocowała powrotem niesamowitej radości z grania, na chwilę gdzieś utraconej. Jestem niezwykle wdzięczna, że dzięki wspaniałym lekcjom, pełnym wartościowych uwag i nowych muzycznych doświadczeń, Pani Danuta pomogła uświadomić mi pierwszorzędne znaczenie skrzypiec w moim życiu. Dziś otrzymałam od losu możliwość spełnienia marzeń, studiując skrzypce w Wielkiej Brytanii. Dziękuję Pani Danucie za przygotowanie do egzaminu i dodanie wiary w siebie.

Gabriela

 
 
 
 
 

 
 

 Dziękuję za wyczarowanie pięknych dźwięków i za głaskanie Tosi.

Kasia

 
 
 
 
 

 
 

 

 

 

 

Muzyka wypełnia całe moje życie, na co dzień pracuję jako nauczyciel gry na fortepianie w Szkole Muzycznej oraz gram na organach w kościele. Od kilku lat mieszkam w górach, skąd pochodzi mój mąż. Tworzymy swój zespół góralski. Na skrzypcach zaczęłam uczyć się sama, ale nie było takiej mobilizacji i dużych efektów, dlatego rok temu zapisałam się lekcje do pani Danuty. Dzięki jej zaangażowaniu i fachowemu podejściu odczuwam teraz wielką poprawę techniczną. Granie coraz bardziej wciąga kiedy słyszy się coraz ładniejsze dźwięki wychodzące spod własnych palców.

Pozdrawiam
Iwona S.

 

 

 

Jestem bardzo zadowolony z lekcji u pani Danuty. Nowe doświadczenie jakie zdobyłem podczas tych lekcji oraz cenne uwagi pomogły mi w ćwiczeniu i poprawie jakości gry na skrzypcach. Efektem nauki u pani Danuty było dostanie się na Akademie Muzyczną. Dziękuje bardzo.

Maciek

 

 

 

 
 

 

 

 

Pati i Monia – uczą się od roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najpierw pokochałam muzykę klasyczną, a słuchając jej coraz więcej, coraz częściej myślałam o graniu. Wydawało mi się, że w moim wieku jest za późno na takie rzeczy, że zaczynać trzeba od dziecka. Ale znalazłam w sieci Panią Danutę i postanowiłam spróbować. Jakim wspaniałym doświadczeniem okazały się skrzypce! Pani Danuta pokazała mi, że grać można zacząć zawsze i świetnie się przy tym bawić. Choć ledwie zaczęłam, już nauczyła mnie tyle, że sama widzę swoje postępy. Pani Danuta uczy z ogromną
cierpliwością, dzięki jej zaangażowaniu i przemiłej atmosferze ćwiczenia są czystą przyjemnością. Wie też jak zmotywować do pracy, przez co nauka idzie lekko. Nie mogłabym marzyć o wspanialszym nauczycielu!

Ewa

 

 

 
 
 
 
 

Jelonek wraz ze swoim fanem - Arkiem.

Mam na imię Arek, swoją przygodę ze skrzypcami zacząłem w wieku prawie 21 lat, a trzeba zaznaczyć że był to pierwszy poważny instrument na którym zdecydowałem się grać. Przed pierwszą lekcją moja wiedza z zakresu muzyki była bardzo okrojona, mimo wszystko profesjonalizm Pani Danuty z lekcji na lekcję czyni instrument coraz bardziej przyjaznym, a wygrywane melodie coraz bardziej przyjemnymi dla otoczenia. Serdecznie polecam!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mój talent muzyczny dopiero przychodzi na świat, ale jestem w najlepszych rękach więc szansę na szczęśliwe narodziny mam ogromne. Lekcje raz w tygodniu nie przeszkadzają mi w obowiązkach mamy 10 miesięcznej Hani, zawodowych i innych… a pozwalają realizować marzenie i spojrzeć z innej perspektywy na życie. Pani Danuta Brandys jest ponadprzeciętnie cierpliwą , charyzmatyczną i utalentowaną osobą od której warto chłonąć wiedzę i fantastyczne poczucie humoru. Początki nie są łatwe ale mój Mistrz nie pozwala mi się zniechęcać. Dziękuję i serdecznie polecam wszystkim ambitnym i niekoniecznie najmłodszym ;-)

Pozdrawiam Ania.

 
 
 
 
 
 
 

Anna po kilkuletniej przerwie wróciła do mnnie z utalentowaną Hanią.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pani profesor jest najbardziej profesjonalnym nauczycielem jakiego miałam szczęście poznać. Jednocześnie bardzo troskliwa i ma niesamowite poczucie humoru.

Asia.

 

Grę na skrzypcach praktykuję już od najmłodszych lat i mimo ukończenia już szkoły muzycznej i rozpoczęcia studiów w innym kierunku pragnę kontynuować grę i w dalszym ciągu rozwijać swoje umiejętności. Pomaga mi w tym pani Danuta, która swoją wiedzą, cierpliwością i humorem motywuje mnie oraz pokazuje sposoby doskonalenia swojej techniki. Jej pełne zaangażowania lekcje sprawiają mi wiele satysfakcji oraz dostarczają energii do dalszej gry. Gorąco polecam!

Alicja, lat 22.

 
 
 
 
 

Mam na imię Klaudia.Moja przygoda ze skrzypcami trwa od pół roku. Skrzypce to trudny instrument, lecz dzięki nauce staje się on prosty. Pani Danuta jest miłą , pogodną osobą i dzięki niej bardziej polubiłam grę na skrzypcach.

Klaudia.

 

 
 
 
 
 
 
 

Geige spielen macht mir großen Spaß. Zu Hause in Deutschland gehe ich regelmäßig zum Unterricht. Weil meine Oma in der Nähe von Krakau wohnt, bin ich in den Ferien oft in Polen. Und weil ich gerne Geige spiele, haben meine Eltern nach einer Unterrichtsmöglichkeit in Krakau für die Ferienzeit gesucht. Gut, dass sie Frau Brandys gefunden haben. Bei ihr vertiefe ich mein Wissen und mit ihr lerne ich neue Lieder. Sie ist eine echte Orchesterviolinistin, die sehr gut mit Kindern umgehen kann. Ich gehe immer wieder gerne zu Frau Brandys.

Sophie, 8 Jahre, Deutschland

 

Gra na skrzypcach sprawia mi ogromną przyjemność. W domu, w Niemczech chodzę regularnie na lekcję. Ponieważ moja babcia mieszka w okolicach Krakowa, ferie i wakacje spędzam często w Polsce. I ponieważ chętnie gram na skrzypcach moi rodzice szukali możliwości, abym mogła oddać się mojej pasji także w okresie wakacji. Dobrze, że znaleźli panią Brandys. U niej poszerzam moje znajomości gry i uczę się nowych utworów. Pani Brandys jest nie tylko znakomitą skrzypaczką grającą w orkiestrze, ale również świetną nauczycielką , a przy tym wykazuje się niezwykłą cierpliwością w pracy z dziećmi. Bardzo lubię zajęcia u pani Brandys.

Sophie (Zosia), 8 lat, Niemcy

 

Przygodę ze skrzypcami rozpoczęłam w wieku 27 lat. Życzliwość, zaangażowanie i cierpliwość pani Danuty podczas lekcji, wypełniły mnie wiarą w to, że również w moim wieku mogę nauczyć się tego wspaniałego rzemiosła, a zarazem sztuki jaką niewątpliwie jest gra na skrzypcach. Za sprawą pani Danuty wiara przerodziła się w przekonanie, a moja przygoda stała się długą podróżą nauki gry na skrzypcach.

Anna

 
 
 
 
 

 

 

 

Wcześniej grałam tylko na fortepianie. To miało być moją drogą i tego miałam się trzymać. Dalej tak jest, ale poprzez moją koleżankę natrafiłam na skrzypce. Polubiłam ten instrument – gdy gram na skrzypcach, o wszystkim zapominam. Na lekcjach jest spokojna atmosfera, a Pani Danuta jest zawsze pogodna. Dzięki niej jeszcze bardziej przekonałam się do skrzypiec.

Lena, 11 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam na imię Julia. Mam 12 lat. Na skrzypcach gram od niedawna. Zawsze chciałam zacząć ale nie miałam odwagi. Przed moją pierwszą lekcją u pani Danuty bardzo się stresowałam, okazało się że nie ma czego. Ciesze się, że trafiłam do tak miłej i pogodnej nauczycielki. A na dodatek pani Danuta ma dwa śliczne koty.

Julia

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Z muzyką jestem związana od zawsze. Jest to mój zawód i największa pasja. Ale naukę gry na skrzypcach rozpoczęłam dopiero kilka miesięcy temu, a więc jako dorosła osoba. I jestem zachwycona! Pomimo iż muzyka od lat wypełnia niemal całe moje życie, nagle okazało się, że otwierają się przede mną zupełnie nowe brzmienia i odczucia. Skrzypce to wspaniały instrument, gdyż grając na nim przytulamy się do niego, a kojące wibracje działają pozytywnie na cały nasz organizm. Cieszy mnie to, że nawet w początkowej fazie nauki, kiedy, obiektywnie rzecz biorąc, „nieziemsko rzępolę”, dźwięk skrzypiec ma na mnie niezwykle uspakajający i relaksujący wpływ. Cotygodniowa lekcja skrzypiec to chwila odprężenia i radości – a lekcje z panią Danutą są fantastyczne! Rewelacyjne poczucie humoru, optymizm i anielska cierpliwość to cechy rzadko spotykane w tak dużej dawce! Polecam każdemu, niezależnie od wieku :-)

Marysia

 

 

 
 

 

 

I started playing the violin quite late in life after having played other instruments. I feel I was always looking for an instrument which could speak for all the aspects of my heart: happiness, melancholy and everything in between. In the violin I am finding my music! Furthermore, after having played both cello and piano, I love taking my little friend easily with me here and there:-) Danuta is a great teacher because she believes in my potential and encourages me every time. I am still a beginner but I feel I can enjoy even simple playing because Danuta helps me find the right music to play for each step of the way!

Empeze a tocar violin relativamente tarde despues de haber tocado otros instrumentos. Siento que siempre estuve buscando un instrumento que pudiera expresar todos los aspectos de mi corazon: la alegria, la melancolia y todo lo que hay entre medio. En el violin estoy encontrando mi musica! Ademas, depues de haber tocado violoncello y piano, me encanta llevar a mi pequeño amigo facilmente de aqui para alla:-) Danuta es una profesora excelente porque cree en mi potencial y me da animo cada vez que la veo. Todavia soy principiante pero igual puedo disfrutar de tocar cosas simples ya que Danuta me ayuda a encontrar la musica adecuada para tocar en cada paso de el camino!
Jag började spela fiol relativt sent i livet efter att ha spelat andra instrument. Jag känner att jag nog alltid har letat efter ett instrument som kan uttrycka hjärtats alla sidor: glädje, melankoli och allt däremellan. I fiolen börjar jag hitta min egen musik! Mer därtill, efter att ha spelat både cello och piano älskar jag att enkelt ta med mig min lilla vän hit och dit:-). Danuta är en utomordentlig lärare eftersom hon tror på min potential och uppmuntrar mig varje gång vi ses. Jag är fortfarande nybörjare men jag kan njuta av enkelt spelande eftersom Danuta hjälper mig att hitta rätt musik för varje del av vägen!

Agnes

Muzyka w moim życiu jest niezwykle ważna. Na skrzypcach zaczęłam grać, gdy miałam 5 lat. Zachęcił mnie do tego mój dziadek. Później poszłam do szkoły muzycznej, gdzie naprawdę pokochałam swój instrument. Pani Danuta pokazała mi trochę inny świat muzyki skrzypcowej. Jestem wdzięczna za jej zaangażowanie i pasję, ciekawe pomysły oraz pogodną atmosferę, która zawsze panuje na lekcjach. :)

Natalia

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

Paulina, drugi rok nauki.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Pierwsze lekcje gry na skrzypcach podjąłem po przyjeździe do tego miasta mając wówczas prawie 20 lat i jak się okazało – wcale nie za dużo! Tym bardziej jeśli pod opiekę bierze nas osoba o tak wielkim zaangażowaniu i doświadczeniu. Na co dzień studiuję na krakowskiej ASP i choć ciężko znaleźć czas na godzinę muzyki, daje mi ona mnóstwo satysfakcji, a to za sprawą jednej podstawowej zasady – tutaj nie tłuczemy godzinami wrednych etiud.. Przychodzimy grać! Grać dla samych siebie, dla własnej przyjemności :-)

Tomasz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
skrzypce  brandysSkrzypce to wspaniały instrument. Trudno się na nim gra, ale dzięki lekcjom polubiłam grę na skrzypcach. Lubię grać w duecie z Panią, muzykę Fiddle Time Sprinters.

Krysia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Z Krysią pracuję nieustannie, tutaj uświetnia koncertem zaślubiny brata.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alicja (8) i Izabela (6), Graz-Austria, Kurs wakacyjny 2012

Ich kontakt ze skrzypcami zaczął sie w wieku 4 lat i był w gruncie rzeczy dziełem przypadku. Coś co zaczęło się w przedszkolu w formie zabawy z przyjaciółmi, przerodziło się w międzyczasie w pasje całej rodziny. W tym roku w okresie wakacji, które dzieci spędzały w Krakowie, mieliśmy możliwość uczęszczać na zajęcia do Pani Danuty. Bardzo serdeczna osobowość Pani Danuty przełamała wszystkie lody i obawy dzieci już przy pierwszym spotkaniu. Na każde następną lekcje czekały one z wielką niecierpliwością. Sposób w jaki Pani Danuta prowadzi zajęcia i dobór utworów był indywidualnie dopasowany do bardzo różnych umiejętności, stylu gry i osobowości Alicji i Izabeli. Dzięki Pani Danucie dzieci, nie tylko doskonaliły technikę gry ale także nauczyły się swoją grą przekazywać emocje. Już z niecierpliwością czekamy na wakacje 2013 aby ponownie spotkać się z Panią Danutą.

 
 
 
 
 

Let us also use this opportunity to tell you how impressed we have been with Ms
Danuta over these past two years. She is a trully fantastic and charismatic violonist and we have been trully impressed by the quality of her classes to Sofia and how she has managed to make Sofia’s violin> lesson a true pleasure for our daughter. Her kindness, patience but also very impressive method fully adapted to a kid of Sofia’s age fitted very well Sofia’s personality and have enabled Sofia to initiate her violin learning path in the most enjoyable way. We can only command the Krakow konservatory for having such a talented violonist and teacher among its ranks.

With our kind warm regards,

Ana and Eric

 
 
 
 
 
 

 

 

My best teacher and one of person that i like very much :) I am fine :) it is my last semester so i have hard classes. everyday i am at school and laboratory in mud and dust :) i was thinking you for long time. i was plannig to send you message with a video that i am playing silent night :) but i will play and record it. and i will send it later.

Musab

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Witam. Mam na imie Kinga. Studiuję obecnie na II roku. Od zawsze pasjonowały mnie skrzypce, jednak nie miałam ani sposobności, ani odwagi, aby wypróbować własnych sił podczas gry. Motywacją stał się ślub brata, na którym chciałam wykonać przepiękny utwór „Ave Maria”. Na szczęście, na tym jednym utworze się nie skończyło. I choć znajomi twierdzili, że mój wiek nie jest już odpowiednim do podjęcia nauki gry, to dziś mogę śmiało stwierdzić,że nie mieli racji. Uwielbiam zajęcia, które prowadzi Pani Danuta i wiem, że lepszej, bardziej kompetentnej, cierpliwej i uśmiechniętej osoby jako nauczyciela nie spotkałabym nigdy! Skrzypce, to niesamowity instrument, wydawany przez nie dźwięk, jest ukojeniem, a satysfakcja i miny znajomych…nie do opisania:)

Kinga

 
 

 
 
 
 
 
 
 

W ramach mojej osobistej akcji „koniec zrzędzenia, czas spełniać marzenia” postanowiłam rozpocząć naukę gry na skrzypcach. Dlaczego? Z gitary wyrosłam, a fortepian nie mieścił się w pokoju. A poważnie, kocham muzykę, a samo słuchanie nie przynosi aż takiej satysfakcji. Początkowe przekonanie, iż tylko zaczynając, jako przedszkolak, jesteś w stanie opanować instrument prysło, z chwilą, kiedy trafiłam do jedynej, niepowtarzalnej pani Danuty, która jest niezwykle ciepłą, cudowną osobą, z nadludzką wręcz cierpliwością. Jej pasja tchnięcia artysty w zwykłego człowieka sprawiła, że skrzypce stały się moim narkotykiem.

Aga

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dlaczego gram na skrzypcach?
Bo lubię. Zawsze o tym marzyłam a marzenia się spełniają.
Z moimi skrzypcami znamy się coraz lepiej, dzięki Pani Danucie Brandys, która pokazuje mi wspaniały świat dźwięków i możliwości zabawy muzyką. Bardzo jej za to dziękuję. DZIĘKUJĘ ! .

Anna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moją przygodę ze skrzypcami rozpoczęłam całkiem niedawno, bo trzy lata temu. Łatwo więc zauważyć, że nie byłam kilkuletnią dziewczynką. Jednak spróbowałam. I okazało się, że nawet w wieku bardziej zaawansowanym niż przedszkolny można zacząć naukę gry na tym pięknym instrumencie. Oczywiście nie jest to najłatwiejsza forma spędzania wolnego czasu, ale ile satysfakcji daje usłyszenie kolejnej melodii wychodzącej spod własnych palców. Dzięki chęciom i odpowiedniemu prowadzeniu przez kompetentną osobę można przenieść się w alternatywny, jakże fascynujący świat muzyki.

Anna

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dlaczego skrzypce? Powodów jest kilka : są mniejsze niż fortepian, „Gram na skrzypcach” świetnie brzmi po japońsku, ich dźwięk jest niesamowity a moim marzeniem było nie tylko słuchanie ale i granie na nich . Podobno -Dla chcącego nic trudnego – tak więc trafiłam do pani Danuty – kobiety niesamowitej, wyrozumiałej, cierpliwej, pełnej zapału,chcącej nauczyć gry na tym wspaniałym instrumencie – Sprawia że marzenia stają się realne.

Karolina

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mam na imię Zuzia. Mam 8 lat. Dwa lata temu zaczęłam grać na skrzypcach. Sama wybrałam ten instrument. Cieszę się, że trafiłam do Pani Danuty, która jest cierpliwa, łagodna, miła i zawsze uśmiechnięta. Granie z Nią sprawia mi wielką przyjemność. Po skończonej lekcji odliczam dni do następnej, a w kalendarzu zaznaczam Ją serduszkiem. Lubię też koncerty, gdy pani Danuta gra z orkiestrą i mogę słuchać mistrzowskich wykonań pięknych utworów. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki.

Zuzia

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

lekcje gry na skrzypcach

Mam na imię Maja. Podobno jak byłam u mamy w brzuchu to uspokajałam się przy dźwiękach wiolonczeli, ale że wiolonczeli nie można zabrać ze sobą w podróż, to poprosiłam rodziców, żeby zapisali mnie na lekcje gry na skrzypcach, tak abym mogła grać wszędzie tam, dokąd pojadę, a lubię podróżować. Od lat chodzę z rodzicami na koncerty. W filharmonii, czy w operze czuję się, jak ryba w wodzie i wierzę, że dzięki Pani Danucie i ja stanę kiedyś na deskach koncertowych i przyjdzie mi grać z najlepszymi orkiestrami! Jak Roby Lakatos, który potrafi grać bez nut!! Uwielbiam lekcje u Pani Danuty, nikt nie ma tyle cierpliwości, co Ona!! Dziękuję!! ~Maja

 

To chyba jakiś Palec Boży, bo Sinfonietta to nasza ukochana orkiestra i gdy dowiedzieliśmy się, że Pani Danuta gra od lat w jej stałym składzie – zamarliśmy i na pierwszą lekcję prowadziliśmy córkę bardzo onieśmieleni. Pani Danuta Brandys okazała się być osobą niezwykle ciepłą o olbrzymiej cierpliwości, a jej talent pedagogiczny potwierdzają błyskawiczne wyniki Mai w grze na skrzypcach oraz to, że córka chodzi na lekcje z ogromną przyjemności a na koncertach Sinfonietty, dumna, jak paw opowiada wszystkich, że „panią Danutę zna osobiście!”.
Pani Danuta Brandys to Osobowość i jako rodzice jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni, że nasza córka ma kontakt z tak wspaniałym muzykiem i tak wspaniałym Człowiekiem! ~Rodzice.

 
 
lekcje gry na skrzypcachMagali, lat 11, Luxemburg. Wakacyjny kurs skrzypcowy.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

skrzypce lekcje gry na skrzypcach

Jak byłam mała (mniejsza) to marzyłam o skrzypcach. W końcu mama kupiła mi pierwsze skrzypce i zaczęłam się uczyć na nich grać. Spodobało mi się i teraz lubię grać na skrzypcach. Lubie Panią Danusię bo jest miła, cierpliwa i uśmiechnięta. Bardzo Panią lubię.

When I was small (smaller) I was dreaming about violin. Finally, my mum bought me my first violin and I began to learn to play them. I liked it and now I enjoy playing the violin.
I like Lady Danusia, she is kind, patient and smiling. Very lady like.

Daria

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
skrzypce lekcje gry na skrzypcach nauka gry

Mam na imię Max i mam 12 lat. Na skrzypcach zacząłem grać w przedszkolu i bardzo je lubię choć złoszczę się jak muszę ćwiczyć. Z Panią Danutą zawsze ćwiczę chętnie bo jest miła, lubi żartować i ma do mnie cierpliwość za cały świat. Zapomniałbym, Pani Danuta ma również dwa piękne koty :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

skrzypce lekcje gry na skrzypcachMy name is Serena and I’m 9 years old. I’m from Sydney, Australia but have been living in Krakow for a year now.

I just started learning the violin with Ms. Danuta a few months ago. She is really fun, patient and a great teacher. My mother didn’t like to listen to me play at first but now she said that I have improved so much. I think so as well.

I tried to learn the piano when I was younger but couldn’t really play it well. With the violin, I feel that it is more close to me and I always look forward to my violin lesson each week. I really wish I could play like Ms. Danuta one day!

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

C’est avec grand plaisir que je me permets d’écrire quelques mots en français sur Danuta Brandys. En plus d’être une violoniste exceptionnelle, elle est toujours disponible, très patiente pour ses élèves et surtout, elle sait joyeusement communiquer sa passion. Je me suis installé en Pologne pour le travail, mais pas seulement. J’aime voyager, et je sais que désormais je pourrai repartir avec non seulement un instrument, mais aussi avec des mélodies qui reflèterontle climat si particulier de Cracovie.Z wielką przyjemnością pozwolę sobie napisać kilka słów o pani Danucie Brandys. Jest nie tylko wiolinistką, wspaniałą „exepcionalna” ale zawsze dysponującą czasem, i cierpliwością wobec swoich uczniów a zwłaszcza potrafi zaszczepić swoja pasję z wielkim optymizmem. Aktualnie jestem w Krakowie z racji pracy zawodowej lecz nie tylko, lubię podróżować i wiem że wyjeżdżając, wezmę ze soba nie tylko instrument ale i tez miłe melodie odzwierciedlające klimat Krakowa.

Pozdrawiam,

Maxime Gargala-Kot

 
 

 
 

Nazywam się Marysia, studiuje trzeci rok turystykę. Zawszę marzyłam, by grać na skrzypcach. Marzenia postanowiłam spełnić niedawno, a to za sprawą obietnic noworocznych. Jeszcze nie wiele potrafię, ale dzięki zaangażowaniu Pani Danuty idzie mi coraz lepiej.

Pani Danuta jest wspaniałym człowiekiem. Posiada wszystkie cechy dobrego nauczyciela – jest życzliwa, cierpliwa i potrafi podnieść na duchu człowieka nawet w przypadku niepowodzenia. Jej miłość do muzyki udziela się każdemu, a przekazywanie wiedzy na ten temat czyni z niezwykłą łatwością i przyjemnością. Serdecznie za to dziękuje!

Marysia

 
 
 
 
 
 
 

Skrzypce fascynowały mnie od zawsze, dopiero niedawno wpadł mi do głowy pomysł, aby nauczyć się na nich grać. Wiek nie ma najmniejszego znaczenia. Gra jest niesamowita i porywająca, a co najlepsze, to to, że trafiłem na najlepszą nauczycielkę. Pani Danuta jest pełna pasji i zamiłowania do skrzypiec, posiadania nieprzebrane zasoby humoru i jest obdarzona darem do nauki. Przez to naukę gry traktuję jako wyjątkową rozrywkę.

Michał

 
 
 
 
 
 

Pewnie spytacie dlaczego gram na skrzypcach, a to dlatego, że są piękne, a muzyka czysta. Muzyka która płynie z serca. Mam tysiące dzwonków, które sama nagrałam na skrzypcach w telefonie… Ta gra jest wciągająca, a pani Danuta Brandys najlepiej uczy gry na skrzypcach!!! :) Muzyka jest miła i fajna, a że zaczełam uczyć się grać w okresie świąt Bożego Narodzenia to umiem juz kolędy. Mam nieco ponad 8 lat, a mimo to moja muzyka jest piękna!!!:) Ćwiczę codziennie, ale nie zniechęca mnie wysiłek i ciężka praca, wręcz przeciwnie lubię to i zachęcam Was, abyście i wy mogli grać na skrzypcach:)

Gabriela, 8 lat