Lekcje gry na skrzypcach | DANUTA BRANDYS

O mnie

Ukończyłam Akademię Muzyczną w Krakowie, doskonaliłam swój kunszt podczas stypendium we Francji, w Ensenble Instrumental Andree Colson. Z tą orkiestrą odbyłam wiele koncertów we Francji, Szwajcarii, Niemczech, a także tournee koncertowe po krajach Orientu, grając w największych salach koncertowych Bombaju, Hong Kongu, Bangoku, Tajwanu i Seulu. Z orkiestrą Andree Colson brałam udział w nagraniu płyty z muzyką francuskiego baroku, która otrzymała nagrodę Prix du Disque.

Po kursie mistrzowskim u Grigorija Żislina, podjęłam pracę w orkiestrze Capella Cracoviensis pod dyr. Stanisława Gałońskiego, następnie, po dwuletnim okresie pracy w Krakowskiej Orkiestrze Radiowej, wstąpiłam do Orkiestry Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa, Sinfonietta Cracovia.

W roku 2000 brałam udział w tournee Polish Festiwal Orchestra, która towarzyszyła Kristianowi Zimmermanowi w czterdziestu koncertach szopenowskich w Europie i Ameryce. Równocześnie z działalnością zawodową, działam aktywnie, jako kameralistka w Trio la Valse, oraz w Kwartecie Białoprądnickim.

Obecnie jestem wykładowcą w Konserwatorium Krakowskim im. Witolda Lutosławskiego.